Ürün Detayı

Siirt Koyun Çökelek (Keşk) Peyniri

70.00 +KDV

Siirt çökelek peyniri satın almak için en doğal ve kaliteli adres burası. Siirt peynir çeşitleri, Siirt çökelek peyniri fiyatları bu sayfada mevcuttur.

Stok kodu: Yok Kategoriler:
Temizle

Siirt koyun çökelek (keşk) peyniri, insan sağlığı açısından son derece yararlı olan bir ürün olup, lezzeti ile bilinir. Bu muhteşem peyniri tattığınızda, adeta hayran kalacak ve kahvaltılarda, sizin için bir vazgeçilmez olduğuna karar vereceksiniz. Diğer peynir seçeneklerinden çok farklı ve çok daha lezzetli olan Siirt koyun çökelek (keşk) peyniri, sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz. Siirt koyun çökelek (keşk) peyniri satın al işlemi ile bu muhteşem ürünü tadabilir ve ne kadar özel olduğunu anlayabilirsiniz.

Bilindiği gibi peynir, inek ya da koyun sütünden elde edilen bir üründür. Koyun sütünün günümüzde çok fazla bulunamamasına bağlı olarak daha değerli olduğu, kabul edilen bir gerçektir. İşte Siirt koyun çökelek peyniri, çok değerli olan bu sütten üretilir. Siirt’in el değmemiş ve kirletilmemiş meralarında otlayan, bir anlamda doğal beslenen koyunlardan elde edilen sütün genel itibariyle organik olduğu söylenebilir. Tarımsal yemlerin kullanılmaması, koyun sütünün ve doğal olarak da Siirt koyun çökelek (keşk) peyniri özelliklerinin çok daha kaliteli ve lezzetli olmasını sağlar.

Siirt Koyun Çökelek (Keşk) Peyniri Yararları

Siirt koyun çökelek (keşk) peyniri, düzenli olarak tüketildiğinde, insan bedenini olumlu olarak etkileyen bir ürün olarak dikkat çeker. İçeriğindeki yüksek orandaki kalsiyum ve diğer mineraller, bu yararların temel nedenleridir. Siirt koyun keşk peyniri yararları genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Fosfor, kalsiyum, A ve C vitamini bakımından oldukça zengindir. Bundan dolayı özellikle gelişim çağında bulunan çocukların gelişimlerini destekler.
  • Kemik erime riskini azaltır.
  • Protein oranının yüksek olmasından dolayı kasların korunmasını ve kas oluşumunu sağlar.
  • Yağ seviyesinin çok yüksek olmaması, kilo kontrolüne yardımcı olur.
  • Siirt koyun çökelek (keşk) peyniri fiyatı ise ortalama seviyededir denilebilir.
AğırlıkYok

Henüz yorum yok.

"Siirt Koyun Çökelek (Keşk) Peyniri"i ilk inceleyen olun