Ürün Detayı

Siirt Kuru Tandır Ekmeği

15.00 +KDV

Siirt kuru tandır ekmeği satın almak için en doğal ve kaliteli adres burası. Siirt ekmek çeşitleri, Siirt kurut andır ekmeği fiyatları bu sayfada mevcuttur.

Stok kodu: Yok Kategoriler:
Temizle

Siirt kuru tandır ekmeği, her geçen gün biraz daha fazla tanınmakta ve buna bağlı olarak ülkenin dört bir yanından talep edilmektedir. Günümüzde kullanılan ekmek türlerinin içinde bulunan katkı maddeleri, yapıldıkları unlar ve diğer unsurlar dikkate alındığında, insan sağlığı açısından son derece zararlı oldukları söylenebilir. İşte böyle bir olumsuzlukla karşılaşmamak için Siirt kuru tandır ekmeği satın al işlemini sitemiz üzerinden yapabilir ve bu muhteşem ekmeğin hem lezzetini alabilir, hem de sağladığı faydalardan yararlanabilirsiniz.

Siirt Kuru Tandır Ekmeği Nasıl Yapılır?

Siirt kuru tandır ekmeği, bölgede yetişen buğdaylardan üretilen undan yapılır. Buğdaylar ise yine bu bölgede yer alan su değirmenlerinde öğütülür. Kepeğinden ayrılmayan söz konusu unlardan ekmek üretilir. Siirt’te çok fazla bulunan tandırlar, bu ekmeğin pişirildiği alanlardır.

Siirt tandır ekmeği, bahsedilen tandırlarda uzun süre bırakılır ve böylece tam olarak kuruması sağlanır. Kurutulmasının nedeni, uzun süre bozulmadan saklanmasının sağlanmasıdır. Kurutulan ekmekler, serttir. Bu şekilde tüketilmeleri çok zordur. Bundan dolayı tüketilmeden hemen önce az su ile ıslatılmaları gerekir. Su değen ekmek, kısa bir süre içinde yumuşar ve tüketilmeye hazır hale gelir.

Siirt Kuru Tandır Ekmeği Yararları

Siirt kuru tandır ekmeği yararları, son derece fazladır. Zaten bu özelliği ile klasik ekmeklerden ayrılır. Yapıldığı un, unun kepekten ayrılmaması, tandırda pişirilmesi ve benzer durumlar, bu ekmeğin farkını ortaya koyar. Ekmeğin sağladığı faydalardan bazıları şu şekildedir:

  • Besin değeri son derece yüksektir.
  • Sindirimi kolaydır ve herhangi bir hazımsızlığa neden olmaz.
  • Tokluk hissi verir.
  • Mikro besinler bakımından oldukça zengindir.
  • Bundan dolayı her mevsimde tüketilebilir. Uzun süre saklanabilir.
  • Kilo yapmaz.
  • Keek ekmek olarak da bilinen Siirt kuru tandır ekmeği fiyatı ise normal ekmeklerden biraz daha yüksektir.
AğırlıkYok

Henüz yorum yok.

"Siirt Kuru Tandır Ekmeği"i ilk inceleyen olun