Ürün Detayı

Siirt Pervari Ağaç Balı

300.001,500.00 +KDV

Meşe balı yapılan araştırmalara göre diğer ballara oranla daha fazla antioksidan karektere sahip ve fenolik bileşenler yönünden diğer ballara oranla beş kat daha fazla. Bu bileşenlerin başında gelen kafeik asit fenetil ester ,gallik asit,ve ellagik asit birçok hastalık ve kanser türüne karşı savaşıyor . Bu balın koyu renkli oluşuda açık renkli ballara oranla daha fazla antioksidan barındırdığının bir kanıtıdır.

Stok kodu: Yok Kategoriler:
Temizle

Siirt Pervari ağaç balı, alışıldık ballardan çok farklı bir özellikleri ile dikkat çeker. Öncelikle adından da anlaşılacağı üzere bu ürün, bir ağacın balıdır. Çiçek ya da benzer bitkilerden toplanan özlerle değil, meşe ağacından toplanan özlerle üretilir. Söz konusu üretim ise insanlar tarafından değil, arılar tarafından yapılır. Bu noktada herhangi bir insan müdahalesi yoktur. Peki, Siirt Pervari ağaç balı arılar tarafından nasıl yapılır?

Ormanlık alanda ya da ağaçlık bir bölgede gezdiğiniz zaman birçok meşe ağacı görmüşsünüzdür. Söz konusu ağaçların çiçekleri dikkatinizi çekmemiştir, çünkü yoktur denilebilir. Ancak bu ağaçlar, özellikle yaz mevsiminde yapraklarında bir salgı oluşturur. Söz konusu salgı, arılar tarafından toplanır ve bunlardan bal üretilir. Salgı, genellikle Ağustos ve Temmuz aylarında ortaya çıkar. Ortaya çıkma nedeni ise sıcaklık farkının çok yüksek olmasıdır. Gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkının fazla olması, meşe ağaçlarının böyle bir salgı yapmasına neden olur.

Siirt Pervari Ağaç Balı Yararları Nelerdir?

Öncelikle Siirt Pervari ağaç balı, diğer balların sağlamış olduğu bütün yararları tam olarak sağlar. Bunun dışında ekstra yararları da vardır. Diğer bal türleri ile kıyaslandığında, antioksidan bakımından çok daha zengin olduğu fark edilmiştir. Bundan dolayı vücudun savunma sistemine yapmış olduğu katkı, çok fazladır. Bağışıklık sistemini ciddi derecede güçlendirir. Diğer yararları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Kanser hücresi oluşumunu engeller.
  • Mide rahatsızlıklarının tedavisinde etkilidir.
  • Yara ve yanıkların daha hızlı iyileşmesini sağlar.
  • Protein ve vitamin bakımından oldukça zengindir.

Söz konusu ürünün yararları genel olarak bu şekildedir. Sitemizden Siirt Pervari ağaç balı satın al işlemi yapabilir ve bu muhteşem ürünü deneyebilirsiniz. Siirt Pervari ağaç balı kilogram fiyatı, diğer ballardan biraz farklı olmasına rağmen, bu farka fazlasıyla değeceğine emin olabilirsiniz.

AğırlıkYok

Henüz yorum yok.

"Siirt Pervari Ağaç Balı"i ilk inceleyen olun