Ürün Detayı

Siirt Pervari Karakovan Balı

200.001,000.00 +KDV

Karakovan balı antiseptik özelliğe sahiptir. Bu sayede zararlı mikroorganizmalarla mücadelede başarıyla görev alabilir. Hastane enfeksiyonu olarak da bilinen stafilokok enfeksiyonuna neden olan metisilin dirençli Stafilokok Aureus (MRSA) isimli bakterinin karakovan balına karşı direnç gösteremediği tespit edilmiştir. Antiseptik özelliğiyle karakovan balı, dizanteri ve tifo bakterilerine karşı da başarıyla mücadele verir.

Stok kodu: Yok Kategoriler:
Temizle

 

Siirt Pervari karakovan balı, her şeyini arıların yaptığı özel bir bal türü olarak ifade edilir. Diğer ballara göre insan müdahalesinin asgari düzeyde olduğu, özel bir üründür. Bundan dolayı kalitesi çok yüksektir.

Arılar, doğada yaşamlarını devam ettirmek için bal üretirler. İşte bu noktada insan faktörü devreye girer ve arıların fazla ürettiği balları alır. Hatta dışarıdan yapılan müdahalelerle arıların daha fazla bal üretmesini dahi sağlar. İşte bu müdahale ne kadar az olursa, balın kalitesi o kadar yüksek olur. Burada yapılan açıklamalar, akıllara direkt olarak Siirt Pervari karakovan balı getirir.

Siirt Pervari Karakovan Balı Yararları

Bal, insan beslenmesi ve sağlığı bakımından son derece özel bir üründür. Birçok farklı yararının olduğu söylenebilir. İlgili durum, Siirt Pervari karakovan balı için de geçerlidir. Hatta karakova balının çok daha faydalı olduğunun altının çizilmesi gerekir. Bu faydalar, genel olarak şu şekildedir:

  • İçerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur ve bundan dolayı insan sağlığını olumsuz etkilemez.
  • Yüksek oranda protein ve diğer besin maddelerini taşıması, besleyici olmasını sağlar.
  • Tüketilmesi durumunda kandaki şeker seviyesi olumsuz etkilenmez.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun hastalıklarla daha etkin bir şekilde savaşmasını sağlar.
  • Hepatit B ve hepatit C hastalıklarının tedavisinde etkilidir.
  • Antiseptik özelliği vardır ve bundan dolayı zararlı maddelerin vücudun dışına atılmasını veya yok edilmesini sağlar.
  • Gelişim dönemini olumlu etkiler.

Burada bahsedilen özellikleri, Siirt Pervari karakovan balı satın al işlemi yaparak kendiniz, bizzat tecrübe edebilir ve bu balın farkını görebilirsiniz. Siirt Pervari karakovan balı kilogram fiyatı, diğer ballara göre biraz daha pahalıdır. Ancak tüketildiğinde bu farka değeceğini direkt olarak anlayacaksınız. Sitemizde yer alan ürünleri sipariş ederek, hemen bu lezzete kavuşabilirsiniz.

AğırlıkYok

Henüz yorum yok.

"Siirt Pervari Karakovan Balı"i ilk inceleyen olun