Ürün Detayı

Siirt Tatlı Toz Biber

40.00 +KDV

Siirt tatlı toz biber satın almak için en doğal ve kaliteli adres burası. Siirt biber çeşitleri, Siirt tatlı toz biber fiyatları bu sayfada mevcuttur.

Stok kodu: Yok Kategoriler:
Temizle

Siirt tatlı toz biber, adından da anlaşılacağı üzere toz şeklindeki tatlı bir biber türüdür. Söz konusu ürün, yemeklere lezzet verici özelliktedir. Aynı zamanda yemeklerin besin değeri bakımından daha zengin olmasını da sağlar. Bundan dolayı özellikle son dönemde ilgili ürüne olan talebin arttığı ifade edilebilir.

Bilindiği gibi tatlı toz biber seçenekleri çok fazladır. Ancak Siirt tatlı toz biber, bütün bunlar arasında son derece özel bir yere sahiptir. İlgili ürün, hiçbir katkı maddesi içermez. Bu ifade, sadece biberin üretim aşaması için geçerli olmayıp, yetiştirilme aşaması için de geçerlidir. Ekilen tatlı biberler, olgunlaştıktan sonra güneş ışığının etkisi ile kızarmaya başlar. Bu aşamadan sonra hasat edilir. İşte buraya kadar olan süreçte kimyasal ilaç veya tarımsal gübre kullanılmaz. Organik gübre ve yine organik ürünler kullanılır. Böylece hasat edilen biberlerin tamamen organik olması sağlanır.

Diğer ürünlere göre oldukça kaliteli olan Siirt tatlı toz biber fiyatı ise sanıldığı kadar yüksektir. Orta seviyede olan fiyatı sayesinde, her bütçeden insanın rahatlıkla alabileceği bir ürün olarak ifade edilebilir.

Siirt Tatlı Toz Biber Yararları Nelerdir?

Organik olan bu ürünün insan sağlı üzerinde birçok olumlu etkisi olduğunun altının çizilmesi gerekir. Siirt tatlı toz biber yararları genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Sindirim sistemini destekler ve burada oluşabilecek çok sayıda hastalığın riskini düşürür.
  • Kan dolaşım hızını olumlu olarak etkiler.
  • Tansiyonun dengelenmesini sağlar.
  • İshal ve kabızlık gibi sorunların engellenmesinde etkilidir.
  • İçerisinde bulunan capsaicin isimli bir madde, birçok kanser türünün engellenmesini sağlar.
  • Bronşit başta olmak üzere birçok solunum yolu hastalığına iyi gelir.
  • Mide içerisinde gaz birikmesini engeller.
  • Terlemeyi arttırır ve bu sayede, toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
AğırlıkYok

Henüz yorum yok.

"Siirt Tatlı Toz Biber"i ilk inceleyen olun