Ürün Detayı

Siirt Tereyağ

120.00 +KDV

Siirt ttereyağı satın almak için en doğal ve kaliteli adres burası. Siirt tereyağı çeşitleri, Siirt tereyağı fiyatları bu sayfada mevcuttur.

Stok kodu: Yok Kategoriler:
Temizle

Siirt tereyağı, doğal bir ortamda otlayan hayvanların sütünden elde edilir. Bundan dolayı ülkemizin en lezzetli ve en besleyici tereyağlarından birisi olarak kabul edilir. Bilindiği gibi Siirt’te sanayi çok fazla gelişmemiştir. Bu durum her ne kadar olumsuz gibi görünse de, kentin havasının, suyunun ve toprağının temiz olması demektir. Buna bağlı olarak burada üretilen ürünlerin doğallığı ve saflığı, pek çok bölgeden çok daha yüksektir.

Siirt tereyağı üretimi için öncelikle süt elde edilmesi gerekir. Bu noktada hayvanların doğru ve düzenli bir şekilde beslenmesi son derece önemlidir. Beslenmeleri için kesinlikle tarımsal ürünler kullanılmaz. Bunların yerine hayvanların geniş meralarda beslenmeleri sağlanır. Daha sonra elde edilen süte hiçbir katkı maddesi eklenmez ve gerekli işlemlerin ardından muhteşem bir tereyağı üretilmiş olunur. Sitemiz üzerinden Siirt tereyağı satın al işlemini yapabilir ve anlattığımız ürünü bizzat deneyebilirsiniz.

Siirt tereyağı fiyatı, orta seviyelerde yer alır. Genel olarak insanların bütçelerine uygundur. Ancak kalitesini gördüğünüzde, fiyatının çok uygun olduğunu düşüneceksiniz. Çünkü bahse konu ürün, oldukça özeldir.

Siirt Tereyağı Faydaları

Siirt tereyağı, sadece lezzeti ile değil, aynı zamanda besleyiciliği ile de dikkatleri üzerine çeker. Tüketilmesi gerekli olan yağlardan birisi olarak kabul edilen tereyağının içerisinde çok sayıda vitamin, aminoasit ve mineral vardır. İşte bunların tamamı, insan vücuduna ihtiyacı olanı verir. Bütün bunlar ışığında Siirt tereyağı yararları, şu şekilde sıralanabilir:

  • Antioksidan etkiye sahiptir ve bundan dolayı bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kanser hücrelerinin yayılmasını yavaşlatır ve tedaviyi destekler.
  • Kalsiyum açısından son derece zengin olması, kemik gelişimini desteklemesini sağlar. Ayrıca kemik erimesini de engeller.
  • Kötü kolesterol oranını düşürür.
  • İltihapların vücuttan atılmasına yardımcı olur.
  • Sindirim sistemini destekler ve buradaki hastalık riskini ortadan kaldırır.
AğırlıkYok

Henüz yorum yok.

"Siirt Tereyağ"i ilk inceleyen olun